23/01/2024

Dlaczego warto prowadzić badania wewnętrzne w organizacji?

Dlaczego warto prowadzić badania wewnętrzne w organizacji? Na te pytania odpowie Wam Gosia – badaczka zespołu MJCC 😊

 

Wg OGÓLNOPOLSKIEGO BADANIA SATYSFAKCJI Z PRACY 2023 GRUPY LP:

  1. Wskaźnik NPS w Polsce wynosi -10. Dzięki badaniom możemy porównać się do innych firm i sprawdzić, jak wypadamy na tle innych, a dzięki temu zaplanować działania, które pozwolą nam zyskać przewagę nad konkurencją.
  2. 26% badanych odczuwa satysfakcję z pracy. Badając regularnie nastroje pracowników możemy sprawdzać puls organizacji i planować działania, które będą przeciwdziałać negatywnym nastrojom i zwiększać satysfakcję z pracy w Waszym zespole.
  3. 36% respondentów pozytywnie ocenia swojego lidera. Dzięki badaniom możesz sprawdzić, jak oceniana jest kadra managerska Twojej firmy.

Jaki płynie z tego wniosek? Nowoczesny HR musi opierać się na danych, bo dzięki nim jesteśmy w stanie podejmować kluczowe decyzji biznesowe związane z obszarem zarządzania zasobami ludzkimi!

 

Myślisz o przeprowadzeniu badania w firmie? A może potrzebujesz wsparcia w zmianie podejścia do procesów badawczych? Skontaktuj się z nami – nasz zespół badawczy nie tylko przeprowadzi Cię przez proces planowania badania i zaproponuje najlepsze metodologie, ale również zbierze i opracuje dla Ciebie kluczowe dane!